Wtorek, 17 maja 2022 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Untitled Document

I Ogólnopolski Zlot Samochodów Tuningowych
w Gdyni [10 marca 2002 roku]

Opracował Tomn


Sponsorzy

Wyniki konkurencji sportowych

Zdjęcia

 

W niedzielę w dniu 10 marca Gdynia była gospodarzem święta motoryzacyjnego. Na I Trójmiejski Zlot Samochodów Tuningowych, który został zorganizowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Volkswagen Golf Klub Polska, przybyły tłumy miłośników motoryzacji. Na imprezie zorganizowanej na obiektach GOSiR-u bawiło się kilka tysięcy osób, którzy na wieść o imprezie przybyli z całej Polski. Było widać numery rejestracyjne z Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia jak i bliższych okolic: Słupsk, Bydgoszcz, Toruń. W ramach zlotu rozegrano cały szereg konkursów w których dopisywali zarówno uczestnicy jak i widzowie. Uczestnicy Zlotu swoje umiejętności mogli sprawdzić w "slalomie z jajem", wyścigu na "dochodzenie" i "smażeniu gumy". W konkurencji "CAR AUDIO" - najlepsza muzyka w aucie - zawodnicy startowali pod czujnym okiem licencjonowanego sędziego Jarosława Repecia z Warszawy, który dokonywał pomiarów na sprzęcie spełniającym wymogi Mistrzostw Polski i Europy. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się niezwykle widowiskowy "wyścig na dochodzenie" (uczestniczący w nim zawodnicy startowali z przeciwległych stron stadionu i mieli do pokonania dystans 1 okrążenia - 400 metrów). Konkursy trwały do późnego wieczoru. Ostatnia konkurencja (palenie gumy) rozpoczęła się już przy włączonym sztucznym oświetleniu co dodatkowo wpływało na jej widowiskowość - kłęby unoszącego się wszędzie dymu ogarnęły całkowicie stadion i zgromadzoną publiczność. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Mobil Oli Poland, Carman Polska, Centra Exide, Auto Euro Hurtownia Części Samochodowych, HiFi Auto GAMA.
Dla miłośników Old's Mobil przygotowano wystawę zabytkowych samochodów. Hala Lekkoatletyczna GOSiR gościła już wiele gwiazd sportu ale nie motoryzacji. Plejada gwiazd samochodowych była znakomita. Podziwiać można było auta "z duszą". Wśród nich wyróżniał się biały amerykański samochód prezydencki z lat 50-tych oraz czarny "Mercedes" również z tych samych lat.

Pod kontem I Trójmiejskiego Zlotu Samochodów Tuningowych salony samochodowe "Skoda - Groblewski Jr" i "Seat Gosk Gdynia - Sopot" przygotowały specjalną wystawę. Dużym zainteresowaniem cieszył się model usportowionej wersji Skody z gwarancją Dealera. Wiele osób było zainteresowanych ich kupnem.
Żywiołowa i spontaniczna była reakcja tłumu na wszystko co się działo tego dnia podczas I Trójmiejskiego Zlotu Samochodów Tunigowych. Atmosferę podgrzewał doskonale spisujący się w roli spikera, świetny znawca sportu motorowego Andrzej Mielczarek. Zatem do zobaczenia za rok.

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2022 vwmania.org