Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.
   » Strona główna
   » VWMANIA
   » Speed Mania
   » Konkurs Auto Sezonu 2018
   » Demo Car VW MKI
   » Demo Car VW Touran
   » Project Wolf
   » Kontakt

W sprawach  stoisk wystawowych oraz sponsoringu proszę o kontakt:

e-mail: biuro@vwmania.org

Tu Byliśmy:

 


Na Finale Wojny Północ-Południe 2009, która polega na wybraniu najładniejszych aut w Polsce, Touran zdobył puchary w kategorii
TOP 3 Best Car Audio Design oraz 2 miejsce w kategorii PROFI.

Zeszłoroczny Project Wolf czyli VW Lupo, które zostało przekazane jako nagroda na VW MANI 2008, pokazywało jak można wizualnie zmienić miejskie auto. Tym razem VW MANIA Team postanowił pójść dalej i pokazał jak zmienić nie tylko wizerunek rodzinnego VW Tourana ale jak połączyć multimedialny demo car, z poprawą bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia.

Multimedia.
Firma McmTeam  w oparciu o Brytyjską markę FLI sprawiła, że przestrzeń bagażowa zamieniona została na centrum muzyczno-rozrywkowe. Jeśli mowa o rozrywce, to nie mogło zabraknąć monitora LCD 32” z konsolą do gier, dwoma subwooferami, monoblokiem zasilający sekcje basową oraz 4 kanałowym wzmacniaczem obsługującym resztę głośników. Całością zarządza stacja multimedialna firmy Phantom, która zapewnia możliwość oglądania filmów poprzez odtwarzacz DVD lub za pośrednictwem tunera TV. Stacja multimedialna posiada również wbudowaną nawigację satelitarną.

Wnętrze.
Seryjne wnętrze które było poprawne i stonowane, zostało zamienione na niepowtarzalne i z własnym charakterem. Java Car Design potrafi zaskoczyć nowym i ponad przeciętnym pomysłem. Wnętrze Tourana wypełnia połączenie czarnej i pomarańczowej skóry, obszytej na zasadzie negatywu. Dzięki takiemu zabiegowi, wnętrze nabrało indywidualnego stylu.

Bezpieczeństwo, układ jezdny.
Myśląc o poprawie bezpieczeństwa nie mogło obyć się bez urządzeń firmy Valeo. GUIDEO jest systemem wspomagający prowadzenie pojazdu, który ostrzega o niebezpieczeństwie w przypadku zmiany pasa ruchu, a podczas powstania zagrożenia uruchamia nagrywanie, służąc jako „czarna skrzynka”. Urządzenie ma również funkcję, która sprawdza się w zatłoczonych miastach. Jeżeli stojąc w korku poprzedzający nas samochód odjedzie, to GUIDEO poinformuje nas że mamy ruszyć. Mając zabudowaną przestrzeń bagażową, nie mogło zabraknąć asystenta parkowania Beep&Park Visio. Jest to zaawansowane urządzenie do parkowania, łączące w sobie dodatkową pomoc w parkowaniu z czujnikami odległości i tylnią kamerę. Dodatkowo zamontowano Speed Visio – jest to urządzenie wyświetlające prędkość jazdy na przedniej szybie.
Zawieszenie przeszło gruntowny przegląd i wymienione zostały wszystkie podzespoły, które tego wymagały. W tym przypadku użyliśmy podzespołów Febi. Myśląc o bezpieczeństwie, nie mogliśmy zapomnieć o obniżeniu i utwardzeniu zawieszenia. Zastosowaliśmy progresywne sprężyny Vogtland, które obniżyły środek ciężkości o 35mm. W połączeniu z amortyzatorami KONI FSD przy normalnej jeździe auto zachowuje się neutralnie ale jeżeli nastąpi zmiana wychylenia nadwozia, natychmiast się utwardzają zwiększając bezpieczeństwo prowadzenia. Poprawiając bezpieczeństwo nie możemy zapominać o odpowiednich hamulcach. Przednie hamulce zostały zastąpione zestawem Brembo z serii Grand Turismo Line, z 4 tłoczkowymi zaciskami typu monoblock i nacinanymi tarczami hamulcowymi o pokaźnej średnicy 330mm. Przy tak wzmocnionym  zestawie przednim, tył został „tylko” wymieniony na nowy.

Silnik.
Dobre hamulce i zawieszenie pozwalają na podniesienie seryjnej mocy silnika. Firma V-Tech przeprowadziła modyfikacje seryjnego programu, z wykorzystaniem urządzenia V-Tech RTS z 2 dodatkowymi programami mocy. Takie rozwiązanie pozwala dobrać odpowiednią moc w zależności od potrzeb kierowcy. Pozostając przy silniku, nie zapomnieliśmy o wymianie oleju i płynów eksploatacyjnych. Użyliśmy sprawdzonych produkty firmy Mobil. Dodatkowo wymienione zostały świece żarowe na D-Power firmy NGK .

Nadwozie
Tutaj postanowiliśmy ograniczyć się do nadania indywidualnego charakteru. Zmiany jakie widać na pierwszy rzut oka, to 18” felgi Alutec Shark z gamy produktów portalu alufelgi.pl.  Dodatkowo zmieniono przedni grill, a pod warstwą lakieru pojawiło się kilka „tatuaży” z logotypami.


Sponsorzy

 

Profesjonalne bezpÂłatne statystyki www
Copyright © 2006-2024 vwmania.org